Układanie parkietów i podłóg

Układanie parkietów i podłóg

W naszej ofercie znajdą Państwo również układanie parkietów i podłóg. Czym jest parkiet? Parkiet to klepki z litego drewna przykleja do podłoża. Tradycyjne i jednocześnie najpopularniejsze wymiary parkietu to 7 cm szerokości oraz 2,2 cm grubości. Prócz klasycznego parkietu, wyróżniamy lamelowy. Są to nieco cieńsze i krótsze, łączone bez pióra klepki.

Ułożenie parkietu wymaga nie tylko umiejętności czy wiedzy, ale także precyzji, wybrania odpowiedniego materiału, a także odpowiedniego przygotowania podłoża. Parkiet prezentuje się estetycznie, idealnie wpisuje się w każde wnętrze. Pomimo tego, że na rynku królują wygodne i klasyczne panele podłogowe, coraz więcej osób wraca do parkietu. Odpowiednio ułożony parkiet cechuje niezwykła trwałość, a także odporność na ścieranie czy różnego rodzaju uszkodzenia. Wystarczy raz na kilka lat poddać parkiet cyklinowaniu aby na nowo prezentował się wyjątkowo.

Prawidłowe ułożenie parkietu to gwarancja wygody w użytkowaniu, trwałości i estetyki. Popełnione błędy takie jak brak dylatacji, zbyt cienka warstwa nowej wylewki, brak izolacji przeciwwilgociowej czy układanie posadzki na niedostatecznie wysuszonym podłoży mogą skutkować koniecznością ułożenia parkietu na nowo.

Układanie parkietów i podłóg w Gorzowie Wielkopolskim z firmą Domuś

układanie parkietów
układanie podłóg

Parkiet możemy ułożyć w przeróżne wzory, wyróżnia się przede wszystkim:

  • cegiełkę,
  • wzór równoległy,
  • wzór staroniemiecki,
  • jodełkę,
  • wzór koszykowy,
  • wzór okrętowy,
  • drabinkę.
  • bordiury (wzory pałacowe)

Prawidłowe układanie parkietu ma znaczenie nie tylko w kwestii funkcjonalności czy estetyki – sposoby układania mogą być wykorzystywane w celu optycznego powiększenia lub pomniejszenia pomieszczenia. Chcąc uzyskać efekt wizualnego wydłużenia, warto ułożyć klepki parkietu równolegle do krótkiej ściany pomieszczenia. Małe klepki i wzory ze szczegółami sprawiają z kolei że pomieszczenie wygląda na większe. Neutralnym z kolei wzorem jest wzór w kwadraty – nie ma wpływu ani na długość, ani na szerokość pomieszczenia. Klepka musi być jedynie dostosowana do wielkości danego pomieszczenia.

Deszczułki przykleja się do podłoża przeznaczonymi do tego klejami. Układa się je prostopadle bądź ukośnie w stosunku do linii okna. Wówczas ewentualne odkształcenia nie są widoczne. Dzięki doświadczeniu i zdobytej wiedzy, świadczymy usługi na najwyższym poziomie. Kierujemy się profesjonalizmem i dokładamy wszelkich starań, by każdy klient był zadowolony po skorzystaniu z naszych usług. Ty również jesteś zainteresowany usługą ułożenia parkietu? Skontaktuj się z nami!

Jesteś zaintersowany naszymi usługami? Zadzwoń już teraz!