Odnawianie podłóg

Odnawianie podłóg

Pielęgnacja podłogi to podstawa jeśli chcemy, by prezentowała się estetycznie przez możliwie jak najdłuższy czas. Niestety nawet najpiękniejsza i najtrwalsza podłoga po jakimś czasie jest zabrudzona, przetarta, a w niektórych miejscach nawet zniszczona. Wówczas to znak, iż najwyższa pora by poddać podłogę renowacji. Po wielu latach użytkowania naprawy może wymagać zarówno wierzchnia warstwy podłogi, jak i cały jej element, który po długim czasie się odkleja. W takiej sytuacji nie warto decydować się na punktową renowację podłogi, bowiem nawet jeśli prezentuje się ona dobrze, w środku może być zwyczajnie zniszczona.

Zanim przejdziemy do procesu odnawiania podłogi, warto wspomnieć o jej prawidłowej pielęgnacji. Jeśli doprowadzimy podłogę do stanu w którym podłogi będą pleśnieć, renowacja nie będzie już możliwa, a jedynie ich wymiana. Warto więc regularnie myć podłogę, usuwać wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, a także w miarę możliwości – uszkodzenia. Dzięki temu dłużej zachowa ona swoją trwałość, ponadto w dowolnej chwili będziemy mieli możliwość przeprowadzenia procesu renowacji.

Cyklinowanie podłogi pozwala na zdarcie wierzchniej powłoki drewna, a razem z nią – wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, starć czy uszkodzeń. Jest to popularna metoda renowacji podłogi, wyrównująca powierzchnią, a czasem nawet zmieniająca zupełnie wygląd podłogi. Wykonywanie tego zabiegu co kilka lat to gwarancja długowieczności podłogi. Wiele osób chwali sobie, iż po tym zabiegu podłoga wygląda zupełnie jak nowa. Owszem, jest to jego duża zaleta, jednak nie większa niż wydłużenie żywotności.

Odnawianie podłóg w Gorzowie Wielkopolskim z firmą Domuś

odnawianie podłóg gorzów

Renowacja podłogi polega na zdarciu i wygładzeniu cienkiej powłoki, następnie jej oczyszczeniu i zabezpieczeniu farbą bądź lakierem. Do cyklinowania najczęściej stosuje się cykliniarkę taśmową, ważne, by był to sprzęt wysokiej jakości. Tylko taki jest w stanie zapewnić pożądane efekty. Maszynę ustawia się w odpowiedni sposób a następnie prowadzi. Podczas tego procesu uzupełnia się ubytki w drewnie.

Nasza firma dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz umiejętnościom wykonuje usługę odnawiania podłóg na naprawdę wysokim poziomie. Naszym priorytetem jest zadowolenie klienta, dokonujemy więc wszelkich starań, by każdy klient był usatysfakcjonowany. W pracę wkładamy całe serce, robimy to z pasji. Mieszkasz w Gorzowie Wielkopolskim i interesuje Cię renowacja podłogi? Skontaktuj się z nami, z pewnością się dogadamy.

Jesteś zaintersowany naszymi usługami? Zadzwoń już teraz!