Cyklinowanie

Cyklinowanie parkietów

Drewniana podłoga od lat uznawana jest za najbardziej uniwersalne i estetyczne rozwiązanie. Choć drewno to materiał który cechuje wysoka trwałość, raz na jakiś czas wymaga renowacji. W naszej ofercie znajdą Państwo cyklinowanie parkietów, czyli nowoczesną metodą renowacji powierzchni drewnianych. Celem tejże metody jest zdarcie wierzchniej powłoki drewna, nierzadko pokrytej lakierami i środkami zabezpieczającymi.

Cyklinowanie przebiega przy użyciu specjalnej maszyny zwanej cykliniarką. Jest to rodzaj szlifierki. Proces cyklinowania parkietu rozpoczyna się od wycyklinowania parkietu największą gradacją, z czasem stopniowo ją zmniejszając aż do wykończenia powierzchni. Po wycyklinowaniu podłoga wymaga prawidłowego odpylenia, by zanieczyszczenia nie zostały utrwalone środkami zabezpieczającymi. W następnej kolejności podłoga jest polerowana. Nakłada się na wyszlifowaną powierzchnię lakier podkładowy za pomocą wałka, a następnie po jego wyschnięciu przeprowadza się lakierowanie lakierem nawierzchniowym lub olejowanie lub woskowanie. Niezwykle ważne jest, by zadanie to zlecić profesjonalnej i rzetelnej firmie – brak umiejętności i wiedzy poskutkuje jedynie zniszczeniem podłogi. Wiele zależy również od maszyny. Powinna być to profesjonalna cykliniarka, nadająca się do łatwego i bezpiecznego użytkowania. W celu osiągnięcia możliwie jak najlepszego efektu, warto zainwestować w Lagler-Columbus czy Festool.

Cyklinowanie parkietów w Gorzowie Wielkopolskim z firmą domuś

cyklinowanie parkietu gorzów wlkp

Cyklinowanie parkietu jest zalecaną i przede wszystkim skuteczną metodą renowacji parkietu. Pozwala na usunięcie wszelkiego rodzaju zabrudzeń, rys i ubytków, wyrównanie powierzchni i odświeżenie wyglądu podłogi. Cyklinowanie parkietu nierzadko może być alternatywą dla wymiany podłogi, która jak wiadomo – jest kosztowna i czasochłonna.

Każdy chce, by jego mieszkanie było przytulne i schludne. Prawda jest taka, że nic nie wprowadza takiego ciepła do domu jak drewno! Ważne jest, by odpowiednio dbać o drewnianą podłogę i starać się usuwać wszelkiego rodzaju zabrudzenia czy uszkodzenia na bieżąco. Wykonane raz na kilka lat cyklinowanie parkietu będzie stanowić wówczas pożądane odświeżenie. Cyklinowanie warto wykonać równolegle z innymi pracami remontowymi, pozwoli to na odpowiednie przygotowanie pomieszczeń do tego typu czynności.

Warto również wspomnieć, że renowacja podłogi nie zawsze będzie odpowiednim wyjściem – w niektórych przypadkach gdy deszczułki są zbyt cienkie, podłoga jest zalana lub spleśniała – konieczna jest wymiana parkietu. Z tego też powodu tak ważne jest, by odpowiednio o niego dbać. Dzięki zdobywanej latami wiedzy, usługa cyklinowania parkietów wykonywana jest przez nas najwyższym poziomie! Nie wierzysz? Przekonaj się!

Jesteś zaintersowany naszymi usługami? Zadzwoń już teraz!